Nejvíce peněz z rozpočtu poputuje na výstavbu tunelového komplexu Blanka, který letos přijde město na asi 4,9 miliard korun, další miliardy spolyká třeba přípoj z Blanky na Strahovský tunel. V plánu jsou i práce na městských dopravních okruzích.
V řádech stamilionů se pohybují plánované výdaje i na stavbu plaveckého areálu, rekonstrukci nemocnice Bulovka nebo oprava Průmyslového paláce. V plánu je také výstavba nové linky metra D a dostavba čtyř nových stanic na trase A, do níž město plánuje investovat částku ve výši tří miliard, sníženou z původních 5,6 miliard kvůli aktuální ekonomické situaci.
„Počítáme s čerpáním prostředků zhruba ve výši tří miliard. Domníváme se, že ta (původní) suma byla nadhodnocená,“ uvedl pro server iHned.cz primátor města Bohuslav Svoboda.


ANO
NE
