Bohatí Romové zneužívají dávky, napsal deník. A Drábek se ozývá

11.04.2012 12:25 | Zprávy
autor: mp

Daří se vládě bojovat proti zneužívání sociálních dávek? Jde v zásadě o nikdy nekončící boj, ale podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) nese současné úsilí kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) své ovoce. Podle Drábka vláda pomáhá krajům v řešení otázek spojených s nepřizpůsobivými občany. Zákonem např. znemožnila sestěhování nepřizpůsobivých do různých ubytoven a jejich následné „vykořisťování“.

Bohatí Romové zneužívají dávky, napsal deník. A Drábek se ozývá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) jednoznačně prohlašuje, že jím nastolený boj proti zneužívání sociálních dávek již nese své výsledky. Reaguje tak na víkendové texty v novinách, kde bylo naznačeno, že sociální dávky pobírají i bohaté romské rodiny. V komentáři, který přináší dnešní deník Právo, Drábek prohlašuje, že s kritikou vyjádřenou o víkendu v médiích v mnohém souhlasí, ale dodává, že vláda tento problém potírá.

Kšefty podnikavců jsme zatrhli

Své výsledky nese povinnost přijmout veřejnou službu nebo možnost vyřadit uchazeče o práci z výplaty dávek v okamžiku, kdy opakovaně a bez závažného důvodu odmítá jednotlivé pracovní nabídky. Za první tři měsíce letošního roku bylo na veřejnou službu zařazeno již přes šestnáct tisíc lidí. Šéf resortu práce a sociálních věcí se v této souvislosti obrací také k problematice s nepřizpůsobivými spoluobčany a dokládá, že vláda pomáhá např. Ústeckému kraji, ale i jiným oblastem, kde je jsou tyto sociální problémy zakořeněny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Zrušená cesta do USA

Máte náhradní termín? A to jste ji zrušil vy nebo jak to přesně bylo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Kolonok střídá veverky šedobřiché - v zoo se zabydluje nový druh

10:34 Zoo Ostrava: Kolonok střídá veverky šedobřiché - v zoo se zabydluje nový druh

Novým, v zoo doposud nechovaným druhem, je kolonok. Lasicovitá šelma původem z Asie. První jedinec t…