Církve si řekly už o dvě stě hektarů. A další žádosti přibývají

01.02.2013 17:26 | Zprávy
autor: joh

Státní pozemkový úřad (SPÚ) zatím obdržel šest výzev k vydání zemědělských pozemků o celkové výměře 197 hektarů. Pozemky se nacházejí v katastrálních územích hlavního města Prahy, kraje Vysočina a Středočeského kraje, uvedla mluvčí Pozemkového fondu Monika Machtová.

Církve si řekly už o dvě stě hektarů. A další žádosti přibývají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.

Státní podnik Lesy České republiky obdržel devět výzev k vydání lesních pozemků, uvedl mluvčí firmy Zbyněk Boublík. Jednu výzvu k navrácení majetku podle Machtové obdržel také Diplomatický servis, který spravuje a pronajímá státní nemovitosti zahraničním zastupitelským úřadům.

"Výzvy, které Lesy ČR dosud obdržely se týkají pozemků, které se nacházejí v katastrálních územích Středočeského, Západočeského, Jihočeského a Jihomoravského kraje," upřesnil Boublík. Rozlohu požadovaných lesů neuvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Návrat odsouzených žen po 21 letech

22:33 Vězeňská služba: Návrat odsouzených žen po 21 letech

Po 21 letech se do pardubické věznice vrátily odsouzené ženy. Nešlo však o běžné umístění, neboť šes…