Co by znamenal pád vlády? Ohrožení rozpočtu nebo miliard z EU

05.04.2012 7:57 | Zprávy
autor: vfe

V případě pádu vlády by došlo především k ohrožení rozpočtu na letošní a příští rok, dále čerpání dotací z fondů EU a zkomplikovalo by se majetkové vyrovnání s církvemi. Napsal deník Právo.

Co by znamenal pád vlády? Ohrožení rozpočtu nebo miliard z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o důvěře vládě

Ředitel Evropské kanceláře České spořitelny a člen NERV Petr Zahradník tvrdí, že se v nejbližších třech měsících rozhodne, zda Česko dostane od Bruselu až stovky miliard korun za společné projekty.

Pád vlády by mohl Česko připravit o dotace z EU. Projekty bychom zaplatili sami

Reálný příspěvek by se snadno mohl změnit v pouhou virtuální položku, pokud by skutečně padla vláda a pak po předčasných volbách nastaly zmatky okolo kompetencí či personální přesuny na ministerstvech.

„Protože však Česká republika projekty rozjela, musela by je profinancovat z ročních státních rozpočtů, bez možnosti dodatečného proplacení z Evropských fondů. To by ale totálně rozvrátilo rozpočet,“ varuje v Právu Zahradník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj bodoval v celostátní soutěži

22:33 Jihočeský kraj bodoval v celostátní soutěži

Dvě významné dopravní stavby Jihočeského kraje uspěly v prestižní celostátní soutěži Stavba roku dop…