Nepoctiví taxikáři v hlavním městě samozřejmě nepředstavují jen pražský problém, výrazným způsobem poškozují pověst celé naší republiky. Taxikář je pro mnoho návštěvníků Prahy první „domorodec", se kterým se potkají. A první dojem bývá, jak všichni víme, ten nejsilnější.
Předložená novela proto výrazně zpřísňuje pravidla hry a dává úřadům nové nástroje, jak se s nepoctivci za volanty taxíků vypořádat. Jde například o možnost vybírání kaucí jako garancí splácení následně uložených pokut nebo dokonce zabrání vozidla. Návrh počítá také s novým trestem zákazu činnosti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



