Úřednická vláda Jana Fischera nebude odvolávat českou velvyslankyni při EU Milenu Vicenovou. V Bruselu to v pondělí řekl šéf diplomacie Jan Kohout, který hodlá připravit plán střídání velvyslanců na vysokých postech.
Rozhodovat by o něm ale podle něj měl až kabinet, který vzejde z květnových parlamentních voleb. Zda navrhne změnu i na postu velvyslance v Bruselu, ale sdělit nechtěl.
O tom, že chce Kohout Vicenovou odvolat, informoval nedávno týdeník Respekt, ministr se však k celé věci nechtěl vyjadřovat.
Po setkání s velvyslankyní v Bruselu pouze sdělil, že spolu mají korektní dohodu, o jejíž podrobnostech nebude s novináři hovořit.Uvedl pouze, že připraví plán na personální změny na postech velvyslanců." To jest, aby příští vláda o těchto postech rozhodla," dodal.
Zda se ale personální výměna bude týkat i české velvyslankyně při EU, jednoznačně neodpověděl."Prostě tato vláda paní velvyslankyni Vicenovou odvolávat nebude," prohlásil Kohout.
Dále čtěte:

ANO
NE
