Lidé píší "bohatému" Jaklovi: Přijdeme tě zastřelit, oběsit a umlátit

02.08.2012 12:02 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Značný rozruch vzbudila „aféra“ kolem nařízeného zveřejnění platů nejbližších spolupracovníků Václava Klause. Prezidentův tajemník Ladislav Jakl důrazně odmítá, že by byl nenažraným papalášem, o peníze mu prý nikdy nešlo. Tomu teď kvůli zveřejnění jeho platu vyhrožují smrtí ubitím, zastřelením či oběšením.

Lidé píší "bohatému" Jaklovi: Přijdeme tě zastřelit, oběsit a umlátit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek s Ladislavem Jaklem

Údaje o výši mzdy tajemníka prezidenta Ladislava Jakla, vicekancléře Petra Hájka a šéfa protokolu Jindřicha Forejta přinesly Lidové noviny, kterým částky na základě jejich úspěšné správní žaloby poskytla Kancelář prezidenta republiky. Lidé z řad různých aktivistů a novinářů, a dlužno dodat především názorových oponentů těchto prezidentových mužů, se často pouštěli do laciných soudů a tvrdili, že by si prý zasloužili platy několikanásobně nižší.

Tajemník prezidenta a ředitel politického odboru jeho kanceláře Ladislav Jakl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje, že po platech jiných úředníků, anebo třeba i spolupracovníků exprezidenta Havla se nikdy nikdo neptal. Jeho názoroví odpůrci z něho chtějí udělat nenažraného papaláše, kterému díky tomu vyhrožují různí primitivové, že ho přijdou zastřelit nebo oběsit.

Co soudíte o tom křiku různých aktivistů a novinářů, že lidé mají právo znát výši vašeho příjmu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …