Mladá Boleslav: Chystá se revitalizace parku na Komenského náměstí

24. 3. 2013 9:29

Na rok 2013 město naplánovalo také revitalizaci parku na Komenského náměstí. Rada města schválila ve čtvrtek zadání veřejné zakázky na tuto investici s předpokládanými náklady 18 milionů korun.

Mladá Boleslav: Chystá se revitalizace parku na Komenského náměstí
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

 

Revitalizace se má provádět od července 2013 do dubna 2014 s tím, že podstatná část prací má být hotova již letos a v příštím roce se dokončí úpravy zeleně. "Je to projekt, který bude financován z dotací v rámci Intergrovaného plánu rozvoje města. Spoluúčast města by měla být 15 procent," řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Bouška.
 
"Hlavní důvod, proč to chceme dělat, je ten, že je to dnes spíše taková průchozí část Boleslavi a není využívána jako park. To se, myslím, těmito úpravami zlepší. Chceme zde zpevnit pěší komunikace a také vytvořit u autobusové zastávky lepší pietní místo, aby se k němu mohlo přicházet po zpevněné ploše a ne jako teď po trávě," řekl náměstek Bouška. Objeví se zde nový mobiliář i nové herní prvky včetně šachových stolků, ve svažitých částích parku budou netradiční dlouhé lavičky. Město má již k dispozici studii navrhovaných úprav parku. Podle náměstka primátora Daniela Marka se zatím ovšem stále řeší otázka pietního místa, kde by místo dnešního torza měla být opět socha v původní velikosti. Pomník samotný by ale stál zhruba dva a půl milionu korun a bude se dále jednat o tom, zda se i tato změna podaří již během revitalizace parku či o něco později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mb-net.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

14:35 Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

Sociální demokracie si hoví v pozicích, jaké držela už před sněmovními volbami. Navzdory výprasku do…