Nečas: Prezident ve svém projevu nenechal na nikom nit suchou. Má na to právo

7. 5. 2013 18:05

Podle premiéra Petra Nečase (ODS) nenechal prezident Miloš Zeman při svém projevu v Poslanecké sněmovně na nikom nit suchou. Předseda vlády nechtěl hodnotit konkrétní části projevu, uvedl však, že Zeman byl v některých aspektech zbytečně osobní.

Nečas: Prezident ve svém projevu nenechal na nikom nit suchou. Má na to právo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman po zasedání vlády

Prezident se ve svém projevu mimo jiné několikrát opřel do šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga (TOP 09), s nímž je ve sporu kvůli jmenování velvyslanců. Část poslaneckého klubu Schwarzenbergovy strany pak v reakci proti osobnímu útoku opustila jednací sál.

V některých aspektech byl Zeman zbytečně osobní

„Nemá význam hodnotit tu i onu větu, já mohu pouze konstatovat, že kromě sebe samého nenechal na nikom jiném nit suchou. Myslím si, že v některých aspektech byl zbytečně osobní,“ řekl novinářům premiér. Zdůraznil, že prezident má ale na své názory právo.

Zeman při svém prvním vystoupení v Poslanecké sněmovně v roli hlavy státu představil také členy svého týmu poradců. Výběr poradců je podle Nečase v prezidentově kompetenci, proto se k jeho rozhodnutí předseda vlády nechtěl vyjadřovat. Zeman poslancům řekl, že problémem české společnosti jsou především korupce a rozkrádání veřejného i soukromého majetku, rostoucí nezaměstnanost a sílící nedůvěra vůči ústavním institucím, včetně sněmovny. Kritizoval také dotace na solární energii a podpořil progresivní zdanění.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kup, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT: Vyšší odborné školy žádají z OP VVV 300 milionů

16:55 MŠMT: Vyšší odborné školy žádají z OP VVV 300 milionů

Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ukončil dne 14. září 2017 další výzvu k …