Festival ve Varech tak ozdobí dvě ženy, které si nepotrpí na hvězdné parády a jejichž filmografie není primárně zaměřená na laciný a přímočarý úspěch zábavního filmu.
Susan Sarandonová sice zná většina českých diváků především z komedie Čarodějky s Eastwicku, ale všichni, kdo tento legendární film s Jackem Nicholsonem viděli, musí potvrdit, že je to komedie s velikánským přesahem. Sarandon se v posledních letech objevuje na plátně už většinou v rolích velmi přemýšlivých a citlivých žen, podobně jako Helem Mirrenová, které už asi nikdo neodpáře přezdívku „královna Alžběta“.
Letošní obsazení rolí hlavních festivalových hvězd tedy opět potvrzuje zažitou a stereotypní pravdu, že festival ve Varech nesází na povrchový VIP lesk, ale míří k tomu podstatnému, co filmové umění přináší. Bohužel to už několik let příliš nepotvrzuje festivalová soutěž, kde letos opět nenarazíme na film kvalitního, světového režiséra. Nebude v ní ani dílo filmařských velmocí, Spojených států nebo Francie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz