Přejmenováno. Kéž nás mravnost Václava Havla neopouští, pronesl na letišti Marek Eben

05.10.2012 12:36 | Zprávy

Na letišti v Praze- Ruzyni začalo slavnostní přejmenovávání aeroportu na Letiště Václava Havla.V první řadě usedl vedle vdovy Dagmar Havlové a její dcery iniciátor přejmenování, režisér Fero Fenič, a rovněž pražský primátor Bohuslav Svoboda, ale rovněž ministři Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg a předseda Senátu Milan Štěch.

Přejmenováno. Kéž nás mravnost Václava Havla neopouští, pronesl na letišti Marek Eben
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

„Listopad 89 se podařil jen díky osobě Václava Havla. Snad se každý, kdo na toto letiště přijede, zamyslí, díky komu si může svobodně jezdit po světě,“ řekl ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Václav Havel nás podle něj nabádal i k tomu, abychom otevřeli svou mysl. Podle něj se občas zase začíná prosazovat česká pupkovitou. „Braňme Václava Havla, jeho otevřenost myšlenkám a světu,“ uzavřel apelativně Schwarzenberg.

Miroslav Kalousek, ministr financí, následně vystoupil jménem vlastníka letiště, tedy českého státu. „Vlastník tohoto letiště si pokládá za čest, že bude spojeno s tak významnou osobností českého veřejného života,“ řekl.

Po Masarykovi jsme podle něj pojmenovali v minulém století letiště, my nyní po Havlovi pojmenováváme letiště, a v budoucnu se prý snad najde osobnost, po které bychom mohli pojmenovat třeba kosmodrom.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…