Režisér Svoboda opustil kolegium ČT. Nelíbilo se mu Dvořákovo řízení

20.03.2012 20:30 | Zprávy
autor: pan

Režisér Jiří Svoboda odešel z kolegia generálního ředitele ČT. Podle něj je současný vývoj televize neslučitelný s jeho představami o veřejnoprávní kulturní instituci. Nelíbí se mu především způsob řízení Petra Dvořáka.

Režisér Svoboda opustil kolegium ČT. Nelíbilo se mu Dvořákovo řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

"Zdůrazňuji, že se vyjadřuji výhradně k oblasti hrané tvorby, procesu její iniciace a řízení, kde se cítím být kompetentní," zdůraznil režisér Jiří Svoboda v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Nechce prý již nadále spojovat své jméno s Českou televizí, a tak raději opustil kolegium generálního ředitele Petra Dvořáka.

Kolegium diskutuje o strategii rozvoje ČT a je sestaveno od letošního ledna. Od té doby také Dvořák zavádí prý „tuhý centralismus v řízení“. Rozhodování o tvorbě bylo podle Svobody nahrazeno neprůhledným systémem hodnotitelů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Vyzkoušejte si život v hospodářství na vlastní kůži

22:03 NZM: Vyzkoušejte si život v hospodářství na vlastní kůži

Národní zemědělské muzeum v Praze nabídne návštěvníkům Pražské muzejní noci nevšední zážitkový večer…