S přijetím Lisabonské smlouvy jsou Češi spokojeni

02.02.2010 14:46 | Zprávy
autor: olb

Většina Čechů je se zavedením Lisabonské smlouvy spokojena. Ovšem polovina obyvatel se domnívá, že problémy týkající se ratifikace této smlouvy nás v očích ostatních ostatních států EU poškodily. Ukázal to průzkum Střediska empirických výzkumů (STEM).

S přijetím Lisabonské smlouvy jsou Češi spokojeni

S přijetím Lisabonské smlouvy je spokojeno 64 procent obyvatel. "Převládá spíše mírnější spokojenost (50 procent), nežli spokojenost rozhodná (14 procent)," upozornil STEM. Spokojenost s fungováním Lisabonské smlouvy přitom podle průzkumu odpovídá stranické příslušnosti.

Lisabonské smlouvě nejvíce fandí sympatizanti Strany zelených - 77 procent lidí - a příznivci ODS. Ti mají  mezi sebou 71 procent sympatizantů. Nespokojenost s přijetím Lisabonské smlouvy převažuje pouze mezi komunisty.

Dění v Evropské unii vnímali občané ČR minulý rok především prostřednictvím tří klíčových událostí - našeho předsednictví EU, voleb do EP a schvalování Lisabonské smlouvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…