Senát dal stopku možnému zákazu pobytu pro pachatele přestupků

25.04.2012 16:33 | Zprávy

Senát odmítl ve středu dát obcím právo uložit zákaz pobytu za vybrané opakované přestupky. Podle kritiků by to byl protiústavní zásah do svobody pohybu a problém přestupkové recidivy by jen odsunul do jiných obcí.. Poslanecká novela, jejíž hlavní tváří se stala někdejší chomutovská primátorka a nynější poslankyně ODS Ivana Řápková, by obcím dávala možnost vykázat pachatele opakovaných přestupků až na tři měsíce. Novela se ale nyní vrátí do Sněmovny.

Senát dal stopku možnému zákazu pobytu pro pachatele přestupků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

Dnešní senátní veto může ještě přehlasovat sněmovna, které se poslanecká novela přestupkového zákona vrátí k novému posouzení. Co ale zákon obsahuje? Úřady by mohly podle novely ukládat až tříměsíční zákaz pobytu například za prostituci, konzumaci alkoholu nebo žebrání v místech, na kterých to zakazují obecní vyhlášky. Zákaz by mohly uložit jen lidem, kteří v obci nemají trvalý pobyt.

Předseda senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl připomenul, že o protiústavnosti novely je přesvědčen kromě něj a další řady senátorů také ombudsman a bývalý ústavní soudce Pavel Varvařovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních

22:08 Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních

Tvorbu čtyř sochařů a tří sochařek představuje tradiční letní výstava ve Zbrašovských aragonitových …