Šílené, kam se to lidstvo řítí. Johna vyděsil útok v Norsku

23.07.2011 9:46 | Zprávy
autor: jih

Teroristický útok v norském Oslu a na ostrově Utoya vedl i k zavedení zvýšených bezpečnostních opatření v ČR. Ministr obrany Alexandr Vondra ale uvedl, že české tajné služby nemají informace, že by radikálové chystali útok i u nás. Podle předsedy Radka Johna by smrt nevinných lidí měla být mementem na té šílené cestě, po které se řítí současné lidstvo.

Šílené, kam se to lidstvo řítí. Johna vyděsil útok v Norsku

Předseda Věcí veřejných Radek John v souvislosti s teroristickými akcemi v Norsku uvedl, že zloba, nenávist a násilí je právě to, co svět v ekonomické krizi potřebuje ze všeho nejméně. „Události v Norsku, smrt nevinných lidí by měla být mementem na té šílené cestě, po které se řítí současné lidstvo. Je třeba hledat cestu domluvy. Nikoliv cestu stupňování agresivity a násilí. To platí jak pro Evropu, Asii, Ameriku, tak pro Českou republiku," prohlásil John.

Bombový útok na norskou metropoli Oslo přiměl k okamžité reakci i české úřady. Policie preventivně zpřísní bezpečnostní opatření. Více policistů se soustředí na hlídání strategických míst i ústavních činitelů. „Je to obvyklý postup, opatření budou podobná jako při lednových útocích v Rusku," cituje MF Dnes mluvčího policejního prezídia Jana Melšu.

Tajné služby pracují v mimořádném režimu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Co se stalo?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Macinka-Ucet-pana-Lipavskeho-za-vylet-do-Osaky-792192. Já tomu vašemu komentáři nějak nerozumím. O co jde? Děkuji, Lucie

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…