Smlouva na Jordán podepsána! Vybagrují 250 tisíc kubíků bahna

28.07.2011 11:41 | Zprávy
autor: Radek Kraus

Konečně se dočkali. Revitalizace a bagrování bahna z Jordánu v Táboře už nic nebrání. Starosta Jiří Fišer (Tábor 2020) podepsal smlouvu s vybraným zhotovitelem. Od podzimu začnou první práce a od jara by se mělo začít s těžbou 250 tisíc kubíků bahna.

Smlouva na Jordán podepsána! Vybagrují 250 tisíc kubíků bahna
Podpisu předcházely spory o to, jestli vybrané firmy na práce byly vybrány správně, nebo ne. Město vybralo dražšího zájemce o zakázku a nedalo přednost levnější nabídce o 100 milionů korun.

„Chtěli jsme si být jisti tím, že firma skutečně dodrží postup, vše provede podle předpokladů a plánů a zakázku také dokončí. Proto výběrová komise, rada i zastupitelstvo takto rozhodli," vysvětlil tajemník města Lubomír Šrámek.

Nejstarší uměle postavená vodní nádrž ve střední Evropě - rybník Jordán tak poprvé v jeho historii vypustí. Kromě odbahnění musí firma provést opravu prosakující hráze a vybudování spodní výpusti.

„Tábor dospěl do cíle ve smyslu, že víme, že můžeme začít s pracemi. Město získalo před více jak rokem 406 milionovou dotaci z EU, kterou nyní začne postupně čerpat," řekl Parlamentním listům starosta Tábora Jiří Fišer (na snímku podepisuje smlouvu na odbahnění Jordánu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Dalších více než 50 tun odpadu ze zahraničí

7:27 Celní správa: Dalších více než 50 tun odpadu ze zahraničí

Plzeňští celníci během krátké doby zadrželi dvě zásilky odpadů o celkové hmotnosti přesahující 50 tu…