UNESCO lituje, že byla oprava Karlova mostu zfušovaná

04.09.2010 15:52 | Zprávy
autor: par

Oprava Karlova mostu byla provedena nekvalitně, na tom se shodli komisaři UNESCO, kteří se problémem zabývali.

UNESCO lituje, že byla oprava Karlova mostu zfušovaná

"UNESCO lituje, že obnova Karlova mostu byla prováděna bez odpovídajících rad ohledně konzervace materiálů a konzervačních technik," píše se podle serveru Novinky.cz ve zprávě Výboru UNESCO pro světové dědictví.

Expertní tým zkoumal v únoru všechny sporné stavitelské projekty v Praze. Karlův most neprošel, UNESCO proto alespoň do budoucna doufá, že se podobné chyby nebudou opakovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zadlužení státu

Dost často se mluví o zadlužení státu. Mě by zajímalo, jak je to se splacením takového dluhu? Je nějak omezená? Co hrozí, když se nesplatí? Státní bankrot? A kde se vůbec přesně berou ty peníze, které si stát půjčuje? Děkuji za vysvětlení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…