Vláda vybrala do komise pro třetí odboj Kauckého a Sokola

03.05.2012 10:44 | Zprávy

Etické komisi pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu bude předsedat vedoucí odboru legislativy ministerstva vnitra právník Jiří Kaucký, rozhodla o tom ve středu vláda. Jiří Caletka z tiskového odboru ministerstva obrany ČTK informoval, že kabinet také potvrdil jako člena komise filozofa a někdejšího ministra školství Jana Sokola.

Vláda vybrala do komise pro třetí odboj Kauckého a Sokola
Foto: Irena Ševelová
Popisek: Členové Konzervativní strany v Brně u památníku obětem komunismu

Celkem devítičlenná komise bude rozhodovat o odvoláních žadatelů o osvědčení účastníka odboje, kterým nevyhoví ministerstvo obrany. Lidé, kteří se podíleli na boji vůči totalitní diktatuře, mohou ministerstvo žádat o oficiální uznání statusu odbojáře a jednorázové finanční odškodnění až 100.000 korun. První už osvědčení získali.

První dva členové komise byli vybráni už v listopadu

Za sněmovnu budou v komisi pro přezkum odmítnutých žádostí zasedat historik Prokop Tomek a někdejší disident a kandidát ODS Stanislav Devátý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Spolupráce s operátory pomáhá dopadnout zločince

16:13 Policie ČR: Spolupráce s operátory pomáhá dopadnout zločince

Případ podvodnice, která získala více než 16 milionů, snad pomůže varovat širokou veřejnost.