Miroslav Sládek přednášel. Byli jsme u toho: Podívejte se, z koho všeho si dělal srandu a zda chce kandidovat na Hrad

15.12.2015 6:47 | Zprávy

Doktor Kropáček nebo Kanimůra. Bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek na přednášce v Praze přejmenoval politiky, věnoval se podrobně problému migrace a připomenul i komunistu Julia Fučíka: „Jednu noc strávil s Gustou Fučíkovou. O Gustě Fučíkové se pak říkalo, že je nejlepší upír v celé historii, protože z jedné mrtvoly dokázala žít 40 let. Už jsme skoro zase zpátky, když z jedné koblihy dokáže volič ANO přežít celé volební období,“ popsal Sládek, který také vysvětlil, proč se poslední dobou začal více angažovat: „Lidé mně vyvolali. Míro vrať se!“

Miroslav Sládek přednášel. Byli jsme u toho: Podívejte se, z koho všeho si dělal srandu a zda chce kandidovat na Hrad
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslav Sládek

„Připomíná mi to rok 1990, také jsme tak začínali. Pár lidí – a během dvou let jsme se dostali do Parlamentu,“ naznačil na začátek své přednášky bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek s tím, že kdysi byla mezi lidmi spousta nadšení. Jenže to skončilo: „Začala doba klanění se zlatému teleti, ale to pak způsobí vychladnutí citu lidí,“ zmínil Sládek. Ve své přednášce se zamýšlel nad úpadkem osobní mezilidské komunikace a dominancí elektronického předávání informací. „Pochybuji o tom, že se okolí mění ku prospěchu lidské společnosti,“ zhodnotil. Sládek totiž vidí problém ve vytváření společenství, „protože jsme atomizováni.“ „Každý z nás je vlastně úplně sám; a to množství jednotlivců, kteří jsou vlastně osamocení, je manipulováno médii,“ uvedl. Tento stav považuje za alarmující. „Můžeme dnes reagovat jako člověk před staletími? Můžeme utíkat, když nemáme kam? Můžeme bojovat, když nesmíme?“ Podle Sládka je člověk připraven o schopnost reakce. „Musíme jen strpět, co se kolem nás děje, a nesmíme na to vlastně reagovat,“ popsal.

Sládek pochválil voliče ANO za výdrž. Z jedné koblihy dokáží přežít volební období

Sládek se věnoval problematice akceschopnosti národa. „Sám se domnívám, že „doma moc radikálů nemáme,“ přesto ve světě je určitý radikalismus na vzestupu. „Člověk chce boj, nějakou akci. V Evropě nemůže ale prakticky nic,“ uvedl a uvažoval o lidských zdrojích radikálního islamismu. „Budou odsávat mladé lidi, kteří si řeknou, že nemají práci, nemají kam utéct,“ vysvětloval. „Nakonec zůstanou beze zbraní jen slušní lidé, tak jako kdykoli v minulosti. Jak se to vylepšilo?“ položil řečnickou otázku. Zároveň zkritizoval naše politické elity. Díky sametové revoluci nám podle Sládka vládnou stále stejní lidé. „Čert vždycky chodí na stejnou hromadu. To není podnikatelské nadání, štěstí. To je prachsprosté rozkrádání,“ domnívá se. „Když lidem stačí jedna recyklovaná kobliha, to je úžasná výdrž,“ ocenil. V daném kontextu vzpomenul i komunistického novináře Julia Fučíka. „Jednu noc strávil s Gustou Fučíkovou. O Gustě Fučíkové se pak říkalo, že je nejlepší upír v celé historii, protože z jedné mrtvoly dokázala žít 40 let. Už jsme skoro zase zpátky. Z jedné koblihy dokáže volič ANO přežít celé volební období,“ doplnil a publikum už se začalo dobře bavit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…