Dobeši, škola ať začíná v devět, radí experti

01.09.2011 8:17 | Zprávy

Vyučování na školách by se podle odborníků mělo posunout na devátou hodinu. Vědci tvrdí, že brzké vstávání dětem nesvědčí a nejsou schopné se tak dobře soustředit, zvlášť v zimě. Informují o tom Lidové noviny.

Dobeši, škola ať začíná v devět, radí experti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
„Posun na devátou hodinu by mohl pomoci dětem v jejich lepší koncentraci," řekla LN Zdeňka Bendová z fyziologického ústavu AV. Mnoho lidí totiž vydrží být vzhůru dlouho do noci, ale vstávání pro ně není jednoduché. Naopak u těch, kteří rádi vstávají brzy, by posun problém nepředstavoval.

Přineslo by to problémy 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

21:25 Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr.) v rozhovoru na You…