Akademie věd ČR: Historický ústav koriguje nepravdivé informace Tomia Okamury o táboře v Letech

11.02.2018 9:28 | Zprávy

Vojtěch Kyncl z Historického ústavu AV ČR se ohrazuje vůči prohlášení politika Tomia Okamury o romském táboře v jihočeských Letech, podle nějž tábor nebyl oplocený a Romové se tam mohli volně pohybovat.

Akademie věd ČR: Historický ústav koriguje nepravdivé informace Tomia Okamury o táboře v Letech
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura v televizním pořadu uvedl, že se v publikaci Akademie věd Tábor Lety: Fakta a mýty dočetl, že tento tábor umožňoval vězňům volný pohyb, a to i za plot. Už samotný název knihy neuvedl přesně, jde o práci Historikové a kauza Lety z roku 1999, která odpovídala na stále silnější útoky publicistů (Markus Pappe, Mark Polansky). Mnohem podstatnější je však fakt, že v knížce se nic o volném režimu nepíše.

„Není pravda, že by práce obsahovala informace vedoucí k závěrům, že tábor v Letech umožňoval volný pohyb či dokonce opouštění oploceného areálu a měl nějaký uvolněný režim,” napsal Vojtěch Kyncl ve vyjádření Akademii věd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Zábavným dnem na Stezce korunami stromů v Janských Lázních poděkujeme pěstounům

7:23 Královéhradecký kraj: Zábavným dnem na Stezce korunami stromů v Janských Lázních poděkujeme pěstounům

Královéhradecký kraj ve spolupráci se Stezkou korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních pořádá v s…