Akademie věd: Předsedkyně navštívila úspěšné pracoviště ve Studenci

13.01.2018 22:07 | Zprávy

Turné předsedkyně Evy Zažímalové pokračuje i v novém roce, a to návštěvou detašovaného pracoviště Ústavu biologie obratlovců ve Studenci na Vysočině.

Akademie věd: Předsedkyně navštívila úspěšné pracoviště ve Studenci
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Pracoviště v posledních letech prošlo radikální proměnou, loni se tam otevřelo moderní chovné zařízení za téměř čtyřicet milionů korun, a i další prostory doznaly změny. Diskuse s vedením ústavu se například odehrávala v konferenční místnosti, která vznikla na místě bývalých garáží.

Mladý ústav

Ústav biologie obratlovců (ÚBO) patří mezi nejlépe hodnocené ústavy Akademie věd, a přitom se velikostně řadí mezi ty menší: má celkem 119 zaměstnanců (25 kmenových vědeckých pracovníků), z nichž ve Studenci působí zhruba čtvrtina. Ti další pracují jak v centrále v Brně-Pisárkách, tak ve Valticích, kde se epidemiologickému výzkumu věnuje renomovaný profesor Zdeněk Hubálek. Ústav v posledních letech zrenovoval rovněž objekt Mohelského mlýna, který nyní slouží jako terénní pracoviště a edukační centrum. I tyto pracoviště plánuje předsedkyně Eva Zažímalová s místopředsedou Zdeňkem Havlasem v nejbližší době navštívit.

Evoluční ekolog Lumír Govždík představuje unikátní chov čolků. V pozadí ředitel ústavu Marcel Honza 

„Jsme relativně velmi mladý ústav, téměř polovina zaměstnanců je ve věkové kategorii mezi třiceti a čtyřiceti lety, což je cílená politika. A například tady ve Studenci je komunikačním jazykem angličtina, což zejména doktorandi berou jako velké plus,” říká ředitel ústavu Marcel Honza, který v ústavu nastavil pružnější strukturu. Ta se obejde bez členění na oddělení, vedoucí projektů komunikují s ředitelem přímo. Ústav tak může fungovat jako jeden tým,” dodává Marcel Honza.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

PRIM: Legendární Orlík získává číselník z meteoritu a první vlastní celoocelový tah

9:28 PRIM: Legendární Orlík získává číselník z meteoritu a první vlastní celoocelový tah

Česká hodinářská značka Prim uvádí limitovanou edici Orlík Meteorit, která spojuje odkaz legendárníh…