ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy, zájem o cestování s národním dopravcem roste

19. 10. 2017 20:34

České dráhy od pátku 20. října posílí expresní spojení Prahy s Ostravskem o další vozy. Během podzimu přitom již několik nových posilových vozů na různých linkách zavedly. Zájem o cestování s národním dopravcem navzdory konkurenci na železnici roste. Za 8 měsíců letošního roku přepravil o 1,9 milionu cestujících více a lidé s ním ujeli o 213 milionů kilometrů více než v loňském roce.

ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy, zájem o cestování s národním dopravcem roste
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Také v letošním roce zaznamenáváme kontinuální růst počtu cestujících hlavně v dálkové a příměstské dopravě, proto jsme přistoupili k mimořádnému posilování dalších vlaků během platného jízdního řádu,“ říká v souvislosti s aktuálním posílením linky Praha – Ostrava Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. „Více vozů jsme zařadili už od 15. října do vlaku Csárdás pro posílení dopravy mezi Prahou a Brnem a do vlaku Hradišťan pro cesty mezi Prahou, střední Moravou a Slováckem. Od tohoto pátku posílíme také InterCity Opava z Prahy na severní Moravu a přímé nedělní spojení Opavy s Prahou expresy Vladislav Vančura a Roháče o dva vozy s kapacitou přibližně 120 míst,“ doplňuje Michal Štěpán.

České dráhy vypravují z Prahy na střední a severní Moravu, zahrnující Ostravsko, Valašsko nebo Slovácko dva až tři vlaky za hodinu. Všechny klasické spoje, mimo ucelených jednotek pendolino, jsou v pátek a v neděli posíleny. Některé vlaky mají až 12 vozů s kapacitou až 700 míst k sezení, což je na hranici možné délky vlaku. Celkově nabízejí České dráhy ve svých 14 spojích v pátek odpoledne mezi 13. a 19. hodinou ve směru z Prahy na Olomouc a dále do různých oblastí střední a severní Moravy téměř 6 a půl tisíce míst k sezení.

Zájem o cestování s národním dopravcem roste i na dalších tratích, například mezi Prahou a Brnem, Prahou a Českými Budějovicemi nebo Prahou a Hradcem Králové. České dráhy proto v poslední době na mnoha dálkových linkách své spoje posílily o další vozy navíc. „Proto doporučujeme včasnou rezervaci místa. Je to dobré jak pro cestujícího, tak pro náš dispečink. Pokud vidíme alespoň dva dny dopředu vysoký stupeň obsazení příslušného vlaku, máme další prostor pro operativní posílení soupravy a můžeme tak nabídnout ještě další dodatečná místa k sezení. Proto bych chtěl všechny zákazníky požádat o spolupráci a včasnou rezervaci míst,“ doplnil Michal Štěpán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

10:55 ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

Nemoci dýchací soustavy byly letos od ledna do září nejčastější příčinou dočasné pracovní neschopnos…