Vlastní kapitál
Hodnota vlastního kapitálu investičních fondů na konci listopadu činila 349,5 mld. Kč. Oproti říjnu tato hodnota vzrostla o 5,6 mld. Kč (měsíční transakce představovaly +5,1 mld. Kč). Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku hodnota vlastního kapitálu investičních fondů vzrostla o 13,4 %. Největší meziměsíční změna byla zaznamenána u smíšených fondů, u kterých hodnota vlastního kapitálu vzrostla o 1,5 mld. Kč na 76,1 mld. Kč.
Investice do dluhopisů
Hodnota držených dluhopisů ke konci listopadu činila 106,7 mld. Kč. Ve srovnání s předchozím měsícem se celkový objem dluhopisů v portfoliu fondů zvýšil o 4,2 mld. Kč. Podíl dluhových cenných papírů na vlastním kapitálu fondů oproti předešlému měsíci vzrostl, a to na 30,5 %.
Investice do majetkových cenných papírů
V průběhu listopadu došlo k nárůstu objemu majetkových cenných papírů v portfoliu fondů. Ke konci měsíce představovala hodnota držených majetkových cenných papírů 154,5 mld. Kč, z toho 85,3 mld. Kč činily investice do akcií a podílových listů investičních fondů (včetně fondů peněžního trhu) a 69,2 mld. Kč do akcií a ostatních majetkových účastí. Oproti říjnu se hodnota majetkových cenných papírů zvýšila o 2,6 mld. Kč (měsíční transakce činily +1,3 mld. Kč). Podíl majetkových cenných papírů na vlastním kapitálu fondů se oproti předešlému měsíci nezměnil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Jak můžete jako Piráti tak kritizovat ODS a přitom s ní v Praze vládnout?
A šli byste s ODS do koalice znovu? Myslím ve sněmovně.
Další články z rubriky

16:08 Správa železnic: Trať z Masaryčky do Libně je opravená, nástupiště se otevřou později
U Masarykova nádraží vznikly nové speciální koleje pro údržbu vlakových souprav.
- 13:21 ČSÚ: Nejčetnější příčiny smrti zůstávají v Česku nezměněny
- 11:49 Nadace ČEZ: V letošních kolech grantu Stromy uspělo 132 projektů
- 10:46 DAKO-CZ představí na veletrhu Trako řešení komplexního vybavení podvozků osobních i nákladních vozů
- 10:17 Úřad vlády vzdal poctu dárcům kostní dřeně, Strakova akademie se rozsvítila červeně
- 10:06 38. týden na trhu pohonných hmot ČMKB