Fakultní nemocnice u sv. Anny má nový pavilon intenzivní medicíny

08.10.2015 8:20 | Zprávy

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně 7. října 2015 za účasti hejtmana Michala Haška, premiéra Bohuslava Sobotky a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka otevřela nový pavilon intenzivní medicíny.

Fakultní nemocnice u sv. Anny má nový pavilon intenzivní medicíny
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Hejtman Hašek ocenil dokončení jedné z nejvýznamnějších investic v oblasti zdravotnictví na jižní Moravě v posledních letech. „Jihomoravský kraj přispěl svojí kapkou v moři této velké investice, konkrétně třiceti miliony, což je podpora symbolická, ale neméně důležitá.  Jihomoravský kraj je jediný v zemi, kde se podařilo najít komplexní dohodu všech veřejných zřizovatelů - státu, kraje i měst,- a všechny zdejší veřejné nemocnice spolupracují a kooperují na rozvoji jednotlivých oborů. Dohodli jsme se na akutní lůžkové péči, máme předjednáno memorandum k následné péči a věřím, že toto je vzor, který bude moci fungovat i v dalších částech České republiky. Chci poděkovat všem členům poradního sboru, který už sedm let zde na jižní Moravě pracuje na koncepci medicíny,“ řekl hejtman Michal Hašek.

„Jsem rád, že se podařilo ve státním rozpočtu najít prostředky na realizaci této důležité investice, která bude znamenat další podporu toho, aby Fakultní nemocnice u svaté Anny vkročila do 21. století. Jsem také rád, že se v uplynulých měsících podařilo stabilizovat hospodaření  této fakultní nemocnice. Záleží mi na tom, abychom v naší zemi měli stabilní systém zdravotní péče, která bude schopná pomoci všem občanům bez rozdílu,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…