Lesy ČR letos odvedly do státní pokladny 5,6 miliard korun

21.12.2016 10:56 | Zprávy

Do státního rozpočtu odvedly Lesy České republiky za rok 2016 celkem 5,6 miliard korun. Podnik odeslal prostředky počátkem tohoto týdne do České národní banky. Státu přispěly Lesy ČR v posledních čtyřech letech více než 26 miliardami korun.

Lesy ČR letos odvedly do státní pokladny 5,6 miliard korun
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Do státní pokladny pravidelně odvádíme zisky z naší podnikatelské činnosti,“ řekl ekonomický ředitel podniku Karel Buchta. Loni to byly rekordní 8,2 miliardy korun, v roce 2014 pak 6,5 miliard korun a v roce 2013 šest miliard korun - souhrnně tedy 26,3 miliardy korun. Tedy bezmála dva a půl tisíce korun na jednoho občana České republiky. „Stát je zakladatelem podniku a má logicky právo hospodařit s jeho ziskem,“ vysvětlil generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád a dodal: „V příštím roce plánujeme odvést dvě miliardy korun. V minulých letech byla v odvodu rozpuštěna rezerva utvořená ze zisků vytvořených od roku 1992, tedy za celou historii podniku. Od příštího roku by už výše odvodů do státního rozpočtu měla více souviset s hospodářským výsledkem podniku v daném období.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…