MPO: Priority ekonomických diplomatů 2015: jednotná kvalita v celé síti

22.06.2015 11:02 | Zprávy

Ve dnech 22. – 26. června 2015 se v Praze uskuteční tradiční Konference ekonomických diplomatů českých zastupitelských úřadů a ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade. Společné setkání provází znovuobnovená spolupráce Ministerstva zahraničních věcí (MZV) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), ze které čerpají zejména čeští exportéři. Do jednoho smysluplného a funkčního celku vkládá MZV své know-how ekonomické diplomacie a početnou síť zastupitelských úřadů, MPO jej pak doplňuje zejména svými znalostmi z oblastí podpory exportu a obchodní politiky.

MPO: Priority ekonomických diplomatů 2015: jednotná kvalita v celé síti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Od loňského setkání proběhlo sjednocení zastupitelských úřadů a zahraničních kanceláří CzechTrade do jednotné zahraniční sítě. V letošním roce navíc dochází k rozšiřování zahraniční proexportní sítě, která spojuje činnosti rezortů MZV, MPO, MZe a Úřadu vlády. Jednotná síť bude v roce 2015 posílena o 7 míst ekonomických diplomatů a 3 kanceláře CzechTrade, 5 zemědělských diplomatů a jednoho diplomata zaměřeného na agendu vědy, výzkumu a inovací. V roce 2016 se jednotná sít rozšíří o dalších 14 míst.

Mezi novinky v  ekonomické diplomacii patří zahájení Klientského centra pro export a společné vzdělávání budoucí diplomatů. Služby Klientského centra pro export využily dosud více než tři stovky začínajících i zkušených exportérů, řada z nich konzultovala své exportní záměry a cíle přímo s náměstky ministrů MZV, MPO a experty CzechTrade. V nadcházejících měsících dojde k vytvoření poboček Klientského centra ve všech krajských městech ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

16:32 Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

Lesníci ve spolupráci s AOPK ČR a společností ČEZ, a.s., čerpají vodu z řeky Moravy do lesa v národn…