OS KOVO: Vedení slévárny nás ujistilo, že propouštět nebude

19.01.2015 9:04 | Zprávy

Pece v českobudějovické slévárně, které kvůli zastavení výroby vyhasly před koncem loňského roku, by měly znovu vzplát. O budoucnosti slévárenské výroby a dalším osudu přibližně 160 jejích zaměstnanců jednali v pátek 16. ledna zástupci Odborového svazu KOVO s vedením podniku. To odborářům slíbilo, že výroba bude v dohledné době znovu zahájena a k masovému propouštění nedojde.

OS KOVO: Vedení slévárny nás ujistilo, že propouštět nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpracování železa v hutích

„Vedení slévárny zareagovalo na naši výzvu k jednání okamžitě. Na schůzce byl přítomen personalista z Kutné Hory, nový nastupující generální ředitel akciové společnosti SCB Foundry a nová českobudějovická personalistka. Zcela otevřeně nám bylo řečeno, že stávající situace je velice špatná, výroba prakticky stojí a lidé jsou bez práce, nicméně jménem majitele společnosti jsme byli ujištěni, že slévárna neskončí,“ uvedl vedoucí Regionálního pracoviště OS KOVO České Budějovice a specialista BOZP Rudolf Tkáč.

Vlastníci slévárny hodlají do provozu údajně investovat zhruba pět desítek miliónů korun a do Českých Budějovic převést část výroby z Kutné Hory. Celý provoz by měl být obnoven v průběhu tří až šesti měsíců. „Slévárna zaměstnává přibližně 160 lidí, přičemž veškeré změny by se měly odehrát bez propouštění. Do týdne bychom měli dostat informaci, kolik lidí bude dál pracovat bez krácení platu a kolik zůstane dočasně doma se 60 procenty mzdy,“ konstatoval Tkáč.

Podle předsedy Základní organizace OS KOVO Slévárna při SCB Foundry Jana Plánského by se všichni zaměstnanci měli dočkat svých prosincových mezd. „Dojde však k přibližně patnáctidennímu zpoždění oproti normálnímu výplatnímu termínu,“ konstatoval Plánský a poznamenal, že části zaměstnanců bude dočasně nabídnuta práce v Kutné Hoře, kde by se za plný plat připravovali na obsluhu nové formovací linky, která bude umístěna v Budějovicích. „Ti, co odmítnou, zůstanou zatím na šedesáti procentech mzdy,“ dodal Plánský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Výrobce dětské výživy dostal pokutu přes 2 miliony korun

7:27 ÚOHS: Výrobce dětské výživy dostal pokutu přes 2 miliony korun

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 2,28 milionů korun společnosti HERO CZECH …