Ve 4. čtvrtletí 2015 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda*) (dále jen „průměrná mzda“) na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství celkem 28 152 Kč, což je o 1 046 Kč (3,9 %) více než ve stejném období roku 2014. Spotřebitelské ceny se zvýšily za uvedené období o 0,1 %, reálně se tak mzda zvýšila o 3,8 %. Objem mezd vzrostl o 5,7 %, počet zaměstnanců o 1,8 %.
V podnikatelské sféře se průměrná mzda zvýšila nominálně o 3,9 %, reálně o 3,8 %, v nepodnikatelské sféře vzrostla nominálně o 3,7 %, reálně o 3,6 %.
Proti předchozímu čtvrtletí činil růst průměrné mzdy ve 4. čtvrtletí 2015 po očištění od sezónních vlivů 0,9 %.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty
A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?
Další články z rubriky

10:34 Česká pošta: Volební leták není reklamou
Česká pošta jako logistická firma na základě uzavřených smluv či objednávek roznáší do domovních sch…
- 7:33 Správa železnic: Projekt podzemního nádraží na pražském letišti získal klíčové razítko
- 22:31 Ombudsman: Úřad práce musí dbát na to, aby bylo bydlení udržitelné dlouhodobě
- 19:28 HZS ČR: Hasiči učí děti bezpečnosti pomocí virtuální reality
- 16:26 MHMP: Navyšováním nájemného v nebytových prostorách na tržní úroveň
- 13:34 ČEZ: LNG terminál v nizozemském Eemshavenu slaví tři roky