Průzkum STEM: Dvě třetiny veřejnosti považují zavedení elektronické evidence tržeb za pozitivní opatření

24.05.2016 11:52 | Zprávy
autor: olb

Aktuální sociologický výzkum, který STEM vypracoval na základě zadání Generálního finančního ředitelství, zjišťoval názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb.

Průzkum STEM: Dvě třetiny veřejnosti považují zavedení elektronické evidence tržeb za pozitivní opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
Ve dnech 9. – 13. 5. 2016 STEM provedl pro Generální finanční ředitelství bleskový výzkum, který se zaměřil na názory lidí na elektronickou evidenci tržeb. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán kombinací technik CATI a CAWI. Dotázáno bylo 1010 osob starších 18 let. Statistická chyba činí plus minus 3 procentní body při rozložení odpovědí 60:40 v celém výběrovém souboru.

Aktuální sociologický výzkum, který STEM vypracoval na základě zadání Generálního finančního ředitelství, zjišťoval názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb.

Téměř dvoutřetinová většina občanů (63 %) považuje zavedení elektronické evidence tržeb za pozitivní opatření. Mezi voliči vládních koaličních stran je podpora jednoznačná (především u stoupenců ANO a ČSSD), ale i mezi sympatizanty ODS a TOP 09 je třetinový podíl těch, kteří EET označují za pozitivní opatření.

„Když zvážíte všechny okolnosti pro a proti elektronické evidence tržeb, je její zavedení podle Vás:“

Dvě pětiny občanů vědí o elektronické evidenci tržeb, co potřebují. Více než třetina občanů se chce o evidenci tržeb dozvědět více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…