Jaromír Štětina o Alexandrovcích: I zpívající okupanti jsou okupanti

27. 2. 2015 13:51

Poslanec Evropského parlamentu Jaromír Štětina (TOP 09) nepřímo kritizoval fakt, že prezident Miloš Zeman udělil záštitu turné, které letos na podzim uskuteční ruští Alexandrovci v České republice. Štětina poukázal na to, že Alexandrovci jsou součástí armády, která okupuje území tří samostatných států. A nejen to.

Jaromír Štětina o Alexandrovcích: I zpívající okupanti jsou okupanti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

„I "zpívající okupanti" jsou okupanti. Momentálně ruská armáda, jejíž součástí Alexandrovci jsou, okupuje část území tří samostatných států: Moldávie, Ukrajiny a Gruzie,” upozornil Štětina.

Podotkl k tomu, že ruská armáda okupuje řadu zemí od Kavkazu až po Dálný východ. „To nemluvím o uloupeném Kaliningradu, Podkarpatské Ukrajině, Kole atd.,“ dodal europoslanec.

Miloš Zeman udělil záštitu letošnímu českému turné Alexandrovců už loni v létě. Turné proběhne v období mezi 10. a 19. říjnem.

Alexandrovci bývají čas od času tématem diskusí, zejména od začátku ukrajinské krize. Například publicista Jan Urban už téměř před rokem navrhoval omezit vystoupení vojenských pop ansámblů, jako jsou právě Alexandrovci. Zároveň bychom podle Urbana měli vyzvat k podobným symbolickým krokům i partnery v Evropské unii a v Severoatlantické alianci.

Celý text příspěvku europoslance Jaromíra Štětiny na Facebooku:

,,I "zpívající okupanti" jsou okupanti. Momentálně ruská armáda, jejíž soućásti Alexandrovci jsou, okupuje cast uzemí trí samostatnych států: Moldávie, Ukrajiny a Gruzie. Mimoto ve své kolonialní risi Moskva pomoci ruské armády okupuje radu zemí od Kavkazu až po Dalny vychod. To nemluvim o uloupenem Kaliningradu, Podkarpatské Ukrajině, Kole atd."


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 789 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Jan Rejžek opět kopl do mrtvého. Tentokrát to ale možná přehnal, protože přilétla odpověď

14:43 Jan Rejžek opět kopl do mrtvého. Tentokrát to ale možná přehnal, protože přilétla odpověď

Kritik Jan Rejžek je opět na scéně. V noci si na svém facebookovém profilu rýpnul do zesnulého zpěvá…