Okleštěk (ANO): Konstruktivní kritika je přínosem

12.04.2017 13:47

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přichází s kampaní, která nemá v Česku obdoby. Provokativně vyzývá, aby mu lidé napsali, co se jim na hejtmanovi nebo na kraji nelíbí. Využívat k tomu mohou takzvané „hejty“ neboli negativní vzkazy.

Okleštěk (ANO): Konstruktivní kritika je přínosem
Foto: anoprostejov.cz
Popisek: Ladislav Okleštěk, ANO

„Všude se píše: hejtman ocenil, poděkoval, navštívil, zúčastnil se… Případně: kraj rozdal miliony, kraj vybudoval, zajistil novou službu, podpořil kulturní akci… Ale já chci přinést změnu, kterou jsme před volbami slibovali, a proto se ptám: Co děláme špatně? Na koho zapomínáme? Jak podpořit sport, kulturu nebo cestovní ruch, aby to bylo opravdu účinné? Nezavírají nám tiskové zprávy o pozitivních tématech oči před skutečnými problémy?“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, co ho vedlo ke spuštění kampaně Hejtuj hejtmana. Mimochodem – není hrazena z krajského rozpočtu, hejtman ji platí z vlastních peněz.

Zapojit se může kdokoliv – obyvatelé všech měst a obcí Olomouckého kraje, turisté, kteří do našeho regionu zavítali nebo studenti například Univerzity Palackého, ať už bydlí kdekoliv. Prostě každý, komu osud našeho kraje leží na srdci.

„Olomoucký kraj má ve srovnání s jinými regiony všechny předpoklady k dobrému životu: máme nízkou nezaměstnanost, čistý vzduch, krásnou přírodu a historické památky, které nám jinde mohou závidět. To by se mělo promítnout do životní úrovně obyvatel, ale realita je jiná. Proto vyzývám lidi ke kritice, abychom otevřeli kanceláře krajského úřadu a začali se zabývat skutečnými problémy. Když je vyřešíme, může nás to hodně posunout,“ dodal Ladislav Okleštěk. Své připomínky neboli hejty mohou lidé psát do formuláře na webu www.hejtujhejtmana.cz. Hejtman je bude sledovat a zveřejňovat, nejzajímavější podněty okomentuje a ocení malým dárkem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

20:03 SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

Mohou se lidé, pracující pro online platformy, domáhat svých práv? Tuto otázku si kladou nejenom kur…