Panika v ODS: Kalousek zničí Bártu, pak bude pánem všeho

12.04.2011 13:06 | Zprávy

Z části ODS se ozývají hlasy, že za současnou vládní krizí a oslabením Věcí veřejných stojí skupina „starých“ spojenců Petr Tluchoř, Miroslav Kalousek, Mirek Topolánek a Marek Dalík. Může tomu napovídat několik indicií, o kterých ParlamentníListy.cz informovaly.

Panika v ODS: Kalousek zničí Bártu, pak bude pánem všeho

Předně na to, aby véčkařští ministři Radek John a Josef Dobeš odešli z vlády, podle zdrojů z ODS tlačil v občanské demokracii nejvíce Petr Tluchoř a „navezl" do toho i premiéra Petra Nečase. Stejně tak jejich odchod podporuje i TOP 09 Miroslava Kalouska, který poměrně ostře reagoval na prohlášení Hradu, že nebude akceptovat vládu přeběhlíků.

Stejně kriticky reagoval na prohlášení Hradu, že je potřeba znát plán B, Petr Tluchoř. Ten dodal, že prezident musí oba ministry Véček odvolat a ústava nezná kroky B a C.

Více: Prezident nechce pokoutní obchody, vzkázal Hrad Kalouskovi

"Je jasné, že všechno tohle nahrává do karet Kalouskovi a Tluchořovi. Obnovuje se tak stará kalouskovsko-topolánkovsko-tluchořovská klika. Ať už bude vláda s přebehlíky, nebo předčasné voby, nahrává to Kalouskovi a oslabí to Nečase. Buď bude vláda závislá na jejich klucích a holkách, nebo ódéeska projede předčasné volby, bude se muset změnit vedení ODS a Topka porazí ODS," řekl redakci vysoce postavený člen ODS. 

SLEDUJEME témata vládní krize a peníze za mlčení ve VV

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kde máte nějakou jistotu, že se teď ODS bude chovat jinak?

Tvrdíte, že požadujete, aby byl váš náměstek na ministerstvu spravedlnosti o všem informován. Jak toho ale budete chtít v praxi dosáhnout, když teď byl evidentně obcházen? Jaké záruky máte nebo budete požadovat, že se dostanete ke všem informacím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: První jaderné palivo Westinghouse v Dukovanech

14:54 ČEZ: První jaderné palivo Westinghouse v Dukovanech

Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovan…