Právník: Zeman Schwarzenberga nepotřebuje

05.04.2013 13:26 | Zprávy

Právník Zdeněk Koudelka se na ParlamentníchListech.cz vyjádřil ke sporu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) o jmenování velvyslanců. Koudelka upozorňuje, že jmenování velvyslanců je ústavní právo prezidenta a Ministerstvo zahraničních věcí má dělat jen přípravné kroky.

Právník: Zeman Schwarzenberga nepotřebuje
Foto: repro YouTube.com
Popisek: doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

Podle Ústavy může prezident jmenovat velvyslance i bez součinnosti s ministrem zahraničí. Ta je prý dána pouhou zvyklostí. Prezidentovo právo je sice podrobeno kontrasignaci, ale ani zde není ministr zahraničí určující. Kontrasignuje předseda vlády.

Celý článek Zdeňka Koudelky ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Extrémní klimatické podmínky mohou zapříčinit úhyny ryb

19:15 Povodí Moravy: Extrémní klimatické podmínky mohou zapříčinit úhyny ryb

Vysoká koncentrace živin obsažených ve vodě v kombinaci s dlouhodobě nízkými průtoky v tocích a vyso…