ČVUT rozšiřuje spolupráci se společností Porsche Engineering Services

4. 5. 2017 8:35

Během včerejšího slavnostního setkání podepsali rektor Českého vysokého učení technického v Praze prof. Petr Konvalinka, doc. Miloš Polášek, jednatel společnosti Porsche Engineering Services, s.r.o., a Dipl. Ing. Dirk Lappe, předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Services, s.r.o., rámcovou smlouvu o spolupráci. Jejím hlavním cílem je participace na společných výzkumných projektech, podpora univerzitních laboratoři a zajištění odborných přednášek pro studenty.

ČVUT rozšiřuje spolupráci se společností Porsche Engineering Services
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Dlouhodobá spolupráce se silnými partnery z praxe je jedním ze strategických cílů ČVUT v Praze. Zajištěním odborné kooperace se zástupci z praxe chce univerzita lépe připravovat své posluchače na přechod do budoucího zaměstnání, tak chce i rozvíjet výzkumný potenciál školy.

Prof. Petr Konvalinka, rektor ČVUT v Praze, k nově uzavřené smlouvě říká: „Se společností Porsche Engineering Services spolupracují naše fakulty již dlouho. Nyní jsme dospěli k bodu, kdy můžeme kooperovat napříč celou univerzitou. Studenti ČVUT tak budou moci ve svých závěrečných pracích například zpracovávat aktuální témata z průmyslové praxe, a to pod dohledem konzultantů z oboru.“

Součástí dohody je také možnost pořádání přednášek pro studenty. Ty se obvykle těší velikému zájmu. "Jsme velmi potěšeni, že obnovíme důležitou spolupráci s ČVUT," uvedl během podpisu Dirk Lappe, ředitel Porsche Engineering a předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Prague. "Díky partnerství s různými pracovišti a fakultami univerzity jsme dokázali v posledních šestnácti letech přenést nejnovější výsledky výzkumu do praxe."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Praha patří k ekonomicky nejrozvinutějším regionům EU

22:29 Český statistický úřad: Praha patří k ekonomicky nejrozvinutějším regionům EU

Ekonomická situace se za posledních dvacet let zlepšila ve všech krajích. Ukazují to nejnovější data…