MK ČR: Náměstkyně Anna Matoušková navštívila Historický park Bärnau-Tachov

25. 3. 2016 20:51

Pracovní setkání s představiteli německé politické reprezentace a kulturní obce proběhlo 22. března v rámci tzv. Jarního setkání na Zlaté cestě. Šlo o další krok k posílení vzájemné kulturní spolupráce.

MK ČR: Náměstkyně Anna Matoušková navštívila Historický park Bärnau-Tachov
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Náměstkyně Matoušková ocenila dynamicky se rozvíjející česko-bavorské vztahy především v souvislosti s letošní přípravou společné zemské výstavy věnované výročí Karla IV. V této souvislosti informovala přítomné o možnosti využití mimořádné podpory ze státního rozpočtu, neboť MK otevřelo ke karlovskému výročí speciální dotační programy. V rámci doprovodného programu k zemské výstavě se tak nabízí ojedinělá příležitost, jíž mohou využít subjekty na české straně hranice, které spolupracují s Geschichtsparkem. Náměstkyně přislíbila, že bude MK rozvoj přeshraniční spolupráce v rámci působnosti Geschichtspark Bärnau-Tachov nejen bedlivě sledovat, ale v rámci možností též podporovat. „Pevně věřím, že středověká Zlatá cesta, téma, které tak úzce spojilo ke kulturní spolupráci města Bärnau a Tachov, v sobě nese řadu téma a velký potenciál pro rozvoj česko- bavorské kulturní spolupráce,“ uvedla Anna Matoušková.

Z německé strany se setkání účastnili například Albert Füracker, státní sekretář ministerstva financí, zemského rozvoje a vlasti a poslanec Zemského sněmu; Franz Löffler, prezident Krajského sněmu Horní Falce a předseda Okresního úřadu Cham; ředitel Historického parku Stefan Wolters, M.A či Alfred Wolf, předseda spolku Via Carolina e.V. Právě Alfred Wolf ve svém vystoupení zmínil záměr parku realizovat projekt Archeocentra Čechy-Bavorsko. V rámci projektu má v Historickém parku vzniknout tzv. Archeodílna, pracoviště pro experimentální archeologii. Partnery projektu jsou Univerzita Bamberg a Zapadočeská univerzita v Plzni. V menším meřítku bude dílna sloužit i pro školní skupiny či širokou veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Saldo hospodaření v přebytku, meziroční pokles zadlužení

16:46 Český statistický úřad: Saldo hospodaření v přebytku, meziroční pokles zadlužení

Notifikace deficitu a dluhu vládních institucí za rok 2016