ŘSD: Příprava stavby dálnice D3 zdárně pokračuje

20. 1. 2016 16:20

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa jednali se starosty obcí a měst dotčených výstavbou dálnice D3 ve Středočeském kraji o pokračování příprav této stavby.

ŘSD: Příprava stavby dálnice D3 zdárně pokračuje
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa poděkoval Středočeskému kraji za vymezení dálnice D3 v Zásadách územního rozvoje a shrnul současný stav příprav: „V současné době probíhá příprava dokumentů potřebných pro vydání územního rozhodnutí, o které požádáme v příštím roce. Dále také pokračuje diskuse se zástupci obcí o přesném vedení trasy dálnice. Výkupy pozemků začnou po vydání územního rozhodnutí“.

„Pro Středočeský kraj je výstavba dálnice D3 jednoznačnou prioritou. Jsem rád, že se nám v červenci minulého roku podařilo schválit aktualizaci Zásad územního rozvoje, ve kterých je již vymezen koridor dálnice D3. Chceme se co nejaktivněji podílet na přípravách této stavby a maximálně podporovat její zahájení v co nejkratším termínu,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Jednání, jehož závěrem byla všeobecná shoda na současném postupu přípravných prací, svolal Spolek pro výstavbu D3 a R4. Hejtman Miloš Petera v této souvislosti jednal s vedením spolku o tom, že by Středočeský kraj měl mít zástupce v dozorčí a správní radě, aby se mohl aktivněji podílet na přípravách jedné z nejvýznamnějších dopravních staveb v kraji.

Budoucí dálnice D3 bude spolu s dálnicí D8 součástí významného celoevropského koridoru, který spojuje Švédsko s Řeckem v délce přes 3 000 kilometrů. Zásadní význam má ale i z hlediska České republiky a Středočeského kraje. „Vybudováním dálnice D3 dojde k významnému poklesu dopravy na dálnicích D1 a D5,“ připomněl hejtman Petera.

Stávající koridor dálnice je tvořen pěti úseky: Praha – Jílové, Jílové – Hostiradice, Hostiradice – Václavice, Václavice – Voračice a Voračice – Nová Hospoda. V rámci jednotlivých úseků se počítá s vybudováním osmi tunelů a jedenácti mimoúrovňových křižovatek. Výstavba by měla stát 57 miliard korun. Spolu s dálnicí D3 bude nezbytné uvést do provozu i další související stavby jako Václavickou spojku nebo tunel Prostřední vrch. ŘSD souběžně s přípravou stavby dálnice D3 pracuje i na vylepšení stávající komunikace I. třídy č. 3.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky přijme nové velvyslance

13:23 Prezident republiky přijme nové velvyslance

Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 24. října 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě…