Ing. Tomáš Raždík

  • SPD
  • Ostrava
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,95. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 2. 2019 22:57:13

Upadající demokracie chce svět poučovat o demokracii?

Upadající demokracie chce svět poučovat o demokracii?

4. února zveřejnila organizace Freedom House zprávu o aktuálním stavu demokracie ve světě. Organice, kvůli svému znepokojení, věnovala ve zprávě speciální kapitolu demokracii USA, která za posledních 8 let poklesla podle indexu o 8,5%.

Pokud tedy pominu hlavní poselství zprávy, že demokracie ve Světě upadá již 13 let v řadě!!! (velmi smutné), je zajímavé se zamyslet nad USA.

Nebyly to USA, které jménem demokracie jako člen NATO vedly misi v Libyi a udělaly z ní rozvrácený stát? Nebyly to USA, které jménem demokracie jako první zavedly sankce proti Rusku kvůli Ukrajině a Krymu? Nejsou to USA, které jménem demokracie nyní zasahují do vnitřních záležitostí Venezuely? Neměly by si USA nejprve zamést před vlastním prahem, než začnou dělat pořádek jinde?

USA mají na žebříčku aktuálně 86 bodů. Pro srovnání Česká republika má 91, Slovensko 88, Rakousko 93, Polsko a Německo 94.


Obrázek ze zprávy zobrazuje pokles indexu americké demokracie z 94 na 86 bodů.


Situace je zřejmě o to vážnější, že Freedom House je nezisková organizace placená samotnou vládou USA. Nemůže být ten pokles ve skutečnosti mnohem větší? Vzpoměňme si, není to tak dávno. Nelhali otevřeně vrcholní představitelé USA, aby skryli fakt, že americká vláda porušuje ústavu a sleduje nelegálně komunikaci stovek milionů američanů? Neudělali ze Snowdena, který se rozhodl bránit demokracii a tuto konspirační terorii potvrdil fakty, vlastizrádce? Ano, i toto protiústavní špehování zpráva započítává. Ano, USA skutečně mají problém s demokracií.
Zdroje:

https://freedomhouse.org/report/freedom-world/freedom-world-2019/democracy-in-retreat

https://en.wikipedia.org/wiki/2011_military_intervention_in_Libya

https://www.youtube.com/watch?v=49qhChXmTmA, čas 16:30-19:20

https://www.rferl.org/a/russia-sanctions-timeline/29477179.html

https://freedomhouse.org/report/freedom-world/2019/czech-republic

https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2018/07/10/defense-expenditure-of-nato-members-visualized-infographic/

https://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_House

https://www.youtube.com/watch?v=1tsXjbTLmOU

https://www.youtube.com/watch?v=r2jT-hB6aDI

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-usa-je-snowden-za-vlastizradce-presto-tvrdi-ze-pracuje-pro/r~fa5c0fee772811e6b597002590604f2e/

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout