Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.07.2019 22:24:00

Ministryně financí musela vzít do Lán falešný návrh rozpočtu

Ministryně financí musela vzít do Lán falešný návrh rozpočtu

Komentář k jednání expertní skupiny Miloše Zemana ke státnímu rozpočtu.

„Expertní tým prezidenta Zemana podpořil v souvislosti s návrhem státního rozpočtu ministryni financí Schillerovou za ‚úsilí zabránit neodůvodněným výdajům a plýtvání‘. Jediným vysvětlením těchto nelogických slov a vyjádřené podpory může být snad jen to, že ministryně financí Schillerová vzala do Lán jiný, falešný návrh rozpočtu s nulovým deficitem. Ten skutečný návrh rozpočtu, který plánuje ministryně přinést do Poslanecké sněmovny, totiž počítá i v době už několikaletého růstu a minimální nezaměstnanosti se sekyrou ve výši 40 mld. Kč. Jaký jiný pregnantnější příklad plýtvání by prezident Zeman chtěl vidět?

Je-li prezident Zeman schopen v době ekonomického růstu a rekordně nízké nezaměstnanosti podpořit ministryni financí Schillerovou za tak vysoký deficit rozpočtu, pak už může klidně i pochválit Andreje Babiše za skvělou dotační politiku a ministryni Maláčovou za nerozhazovačný přístup k sociální politice. Kde jsou ty doby, kdy prezident Zeman tvrdě kritizoval a tepal Bohuslava Sobotku se slovy, že deficity jsou odůvodněné jen v době ekonomické recese...“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout