Tomáš Zdechovský

Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2014 16:24:57

Česko ostře kritizováno za skandální selhání při pobírání eurodotací

 Česko ostře kritizováno za skandální selhání při pobírání eurodotací

Brusel/Praha – Česká republika se stala terčem ostré kritiky ze strany Bruselu. Ve zprávě vydané kontrolním rozpočtovým výborem Evropského parlamentu mu byla vytýkána závažná pochybení, jichž se v minulých letech dopustilo při pobírání eurodotací.

„Česko si udělalo obrovskou ostudu kvůli korupci a selháním při pobírání evropských dotací. Pochybení dosahovala tak obrovských rozměrů, že se jimi musel zabývat kontrolní rozpočtový výbor. Musím říci, že během jednání výboru jsem se musel stydět za to, jakou zemi v Evropském parlamentu zastupuji,“ vyjadřuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) své rozhořčení nad přístupem České republiky. 
Kritiku sklidila Česká republika hlavně kvůli svým nedostatečným administrativním kapacitám a kontrolním mechanismům, které jsou naprosto nevyhovující.  Beze zmínky nemohla zůstat ani korupce v ROP Severozápad, za kterou je nyní souzeno několik lidí.

Poslanecká sněmovna ČR nevěnuje věci příliš velikou pozornost, přestože by podle Zdechovského měla. „ Jde o reputaci Česka v Evropě, protože právě zneužívání dotací nás v očích zbytku Evropy značně poškozuje. Jak potom můžeme chtít, aby s námi EU jednala jako se seriózním partnerem?,“ zdůrazňuje europoslanec Zdechovský.

               

                                                                                                                                                    Daniel Rejman

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout