Aleksandra Udženija

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.11.2017 22:35:00

Řešením není blokáda, ale narovnání pravidel

Řešením není blokáda, ale narovnání pravidel

Zítra zasáhne obyvatele Prahy v krátké době už druhá protestní akce taxikářů proti alternativním přepravcům.

Řidiči taxíků oprávněně kritizují neférovou regulaci a nečinnost vedení metropole. ODS ale nesouhlasí s formou protestu. Řešení vidí ve změně regulace, která taxikářům ubere zbytečné povinnosti a alternativním službám dá jasná pravidla.

„Problém je ve špatné regulaci. Klasické taxíky stát reguluje hodně, ale po řidičích Uberu nechce prakticky nic. Primátorka Krnáčová i ministerstvo dopravy se snaží problém maximálně tak vysedět,“ komentuje spor kolem alternativních přepravních služeb předsedkyně klubu pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Město má spolu se státem hledat vhodnou legislativní cestu, jak ubrat taxikářům zbytečné povinnosti a dát alternativním službám jasná pravidla. To se bohužel neděje. Na stole neleží žádné konkrétní návrhy, o kterých by bylo možné vést vážnou diskusi,“ vysvětluje Udženija. Podle ní by se mohlo Česko inspirovat v Estonsku, které jako jedna z prvních zemí přišlo s legislativními změnami, které vyváženě reagují na nástup digitální ekonomiky v osobní přepravě.

Navzdory kritice laxního přístupu primátorky k vyhrocenému sporu, jehož obětí jsou především občané hlavního města, ODS vítá její návrh přenést problém z ulice k jednacímu stolu. „Situace se vyhrocuje, a proto má smysl hledat řešení u kulatého stolu. Na stole ale musí ležet varianty legislativních změn. A za stolem musí sedět i opozice, aby byla garantována kontinuita i po komunálních volbách,“ konstatuje Alexandra Udženija.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout