Bc. Daniel Marek

  • TOP 09
  • Středočeský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.09.2017 22:01:00

Na školách intenzivně pokračují stavební práce

Na školách intenzivně pokračují stavební práce

Přestože valná většina stavebních prací skončila na mladoboleslavských školách spolu s letními prázdninami, někde ještě úpravy pokračují. Jde zejména o velké investice a rekonstrukce budov, které však nijak nezasahují do výuky ani chodu škol.

"Jde například o budovu školní jídelny ve Václavkově ulici, která slouží 7. a 8. základní škole. Tento objekt jsme zateplovali, v průběhu prací se ale ukázalo, že bude nutné udělat ještě další úpravy, například položit v jídelně novou podlahu, vymalovat, nově vybavit pokladny a tak dále. Z tohoto důvodu se termín posunul, ale do 20. října by zde mělo být všechno kompletně hotovo," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek. Školní družina by zde měla začít fungovat rovněž od poloviny října.

Na 2. základní škole už byly dořešeny změny ve statickém zajištění budovy, což se při rekonstrukci ukázalo jako problém, a práce mohou pokračovat. "Jelikož jde skutečně o velké stavební úpravy, které vyžadují zásah těžké mechaniky, dohodli jsme se s firmou, která stavbu provádí, že zde tyto stroje budou pracovat jen v době, kdy neprobíhá výuka, tedy v pozdních odpoledních a o víkendech," vysvětlil náměstek Marek.

Na 3. základní škole aktuálně osazují okna do nástavby a v době ředitelského volna kolem státního svátku 28. října zde namontují výtah. Ten je podmínkou, protože všechny školy, kde budou postaveny nové odborné učebny, musí být bezbariérové.

K montáži oken do nástavby rovněž dochází na 6. základní škole, až to bude hotovo, rozeberou uvnitř nástavby konstrukční vrstvy staré střechy a položí novou podlahu. Termín dokončení prací je v tomto případě konec kalendářního roku.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout