Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.02.2018 21:59:00

Klub ČSSD bude veřejnou omluvu T. Okamury

Klub ČSSD bude veřejnou omluvu T. Okamury

Klub ČSSD bude požadovat, aby se T. Okamura veřejně omluvil za své výroky o táboře v Letech

 Poslanecký klub ČSSD podpoří návrh na odvolání T. Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Sociální demokracie také bude požadovat vysvětlení a omluvu na plénu.

“Výroky i údajná omluva pana Okamury nejsou ničím jiným, než výsměchem všem obětem pracovního tábora v Letech u Písku. Poslanecký klub se dnes shodl na tom, že je nepřijatelné, aby jeden z nejvyšších politických reprezentantů takto zlehčoval holocaust,” řekl po jednání poslaneckého klubu jeho předseda Jan Chvojka.

ČSSD proto podpoří návrh na zařazení bodu na odvolání T. Okamury z pozice místopředsedy Poslanecké sněmovny. “Věřím, že se i díky našim podpisům podaří tento bod zařadit na program příští schůze Sněmovny. Poslanecký klub sociální demokracie bude jednoznačně požadovat, aby pánové Okamura a Rozner své výroky skutečně vysvětlili a omluvili se za ně,” dodal Jan Chvojka.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout