Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2019 12:18:00

Srpen 1969 předznamenal nastupující normalizaci

Srpen 1969 předznamenal nastupující normalizaci

Komentář na facebookovém profilu k 50. výročí brutálního zásahu proti demonstrantům

 Před padesáti lety, 21.srpna 1969, prožil náš národ den hanby. Zprvu pokojnou připomínku prvního výročí okupace potlačil komunistický režim tanky v ulicích. Zatímco o rok dříve zlomily odpor československých občanů zahraniční armády, tentokrát to českoslovenští komunisté zvládli vlastními silami.

Zvlášť brutálně si tehdy počínali příslušníci Lidových milicí, této „ozbrojené pěsti dělnické třídy“. Také jejich úsilím jednadvacátý srpen 1969 zmařil život sedmi lidem a zranil (často s trvalými následky) několik dalších desítek občanů.

Srpen 1969 tak předznamenal nastupující normalizaci. Lidé pochopili, že mají v čele státu kolaboranty se Sovětským svazem. Srpnové události také znamenaly konec kompromisů mezi státem a občany, „lid“ se musel plně podřídit komunistické straně.

Před padesáti lety jsme napsali temnou stránku naší historie. Vzpomeňme si na oběti tohoto dne, ale i na ostatní, kteří tehdy museli žít v nesvobodě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout