S eurem do první ligy? Spíš do třetí! Šichtařová roztrhala to, co měl Pavel „v projevu“

05.05.2024 17:50 | Rozhovor

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel to popletl, když v souvislosti s eurem mluvil o tom, že je nutné ho přijmout, aby Česko hrálo v Evropě první ligu. Ovšem to bychom vstoupili do skupiny zemí, které na rozdíl od nás neplní kritéria, tedy vykazují horší hospodářské výsledky, tedy bychom sestoupili z druhé do třetí ligy. „O výhodách a nevýhodách přijetí eura můžeme na úrovni odborně ekonomicky diskutovat a jsem k takové věcné odborné diskusi připravená; politické prohlášení, že je nutné euro přijmout, však k diskusí není, protože je lží,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.

S eurem do první ligy? Spíš do třetí! Šichtařová roztrhala to, co měl Pavel „v projevu“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Markéta Šichtařová vystoupila na sněmu Svobodných

Už jsme o euru mluvili tolikrát. Ale co naplat, když s jeho zavedením znovu přišel Petr Pavel. Na konferenci k 20. výročí vstupu Česka do Evropské unie, která se v úterý konala na Pražském hradě, prohlásil, že Česká republika by měla přijmout euro, aby hrála v Evropě tzv. první ligu. V novoročním projevu vyzval k diskusi o přijetí eura, teď už mluví o nutnosti přijetí společné evropské měny. Čím si lze vysvětlit, že tolik šlape na pedál, a proč podobnou iniciativu nevyvíjeli už jeho předchůdci Miloš Zeman a Václav Klaus?

Miloš Zeman i Václav Klaus byli pragmatici a ekonomové, proto věděli, že přijetí eura by pro zemi bylo ničivé. Proto je ani nenapadlo po euru volat. Současný prezident ekonom není, monetární ekonomii nerozumí, a ohledně eura říká, co je mu do projevu napsáno. Povšimněte si, jak je „argumentace“ ohledně přijetí eura „zajímavá“, rozumějme hloupá: Zastánci eura často zkoušejí argumentovat tím, že prý již budeme plnit Maastrichtská kritéria, a proto tedy můžeme přijmout euro. Tito lidé si ovšem ještě nepovšimli, že Maastrichtská kritéria nyní neplní ani eurozóna jako celek! Takže celá eurozóna se ekonomicky rozsypala natolik, že není schopna plnit svá vlastní pravidla, která byla zavedena proto, aby ji držela pohromadě. Co to znamená? Že bychom měli (podle zastánců eura) vstoupit do skupiny zemí, které na rozdíl od nás neplní kritéria, tedy vykazují horší hospodářské výsledky, tedy bychom sestoupili z druhé do třetí ligy…

O výhodách a nevýhodách přijetí eura můžeme na úrovni odborně ekonomicky diskutovat a jsem k takové věcné odborné diskusi připravená; politické prohlášení, že je nutné euro přijmout, však k diskusí není, protože je lží.

Pětikoaliční vláda se neustále ohání nutností boje proti dezinformacím, ale před eurovolbami obsadila koalice Spolu doménu s klíčovým heslem kampaně hnutí ANO a přes ni šíří vymyšlené citáty. Premiér Petr Fiala si to pochvaluje a vysmívá se ANO, že udělalo chybu, že si doménu včas nezaregistrovalo. Má být předseda vlády opravdu pyšný na to, jak nejsilnější opoziční stranu volební tým Spolu doběhl a i zostudil?

Já bych si troufla oponovat, že Spolu hnutí ANO nezostudilo; zostudilo samo sebe, jelikož jeho počínání je velmi dětinské. Vlastně se nabízí otázka, kdo tu tedy šíří dezinformace? Když dezinformaci definujeme tak, že se jedná o nepravdivou informaci, která je ZÁMĚRNĚ a vědomě šířena za účelem oklamání lidí, pak drtivá většina těch, kdo jsou dnes i označováni za dezinformátory, jimi ve skutečnosti nejsou, buď proto, že šíří pravdy, nebo proto, že nepravdy šíří nezáměrně. Naopak koalice Spolu tu definici dezinformace splňuje velmi dobře.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To je president na baterky., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesualk , 05.05.2024 18:15:02
Ten by nemohl obhájit ani oblastní přebor. Pokud by si lidé všimli a trochu jim to opraqvdu pálilo tak by navrátili opět Václava Klause do extraligy, neboť on tam stále patří. Tečka.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

23:59 Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak polit…