Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 8. 2019 10:46:00

Tady nejde o hvězdy na červených kobercích

Tady nejde o hvězdy na červených kobercích

Komentář na facebookovém profilu k finančním potřebám resortu kultury

 720 milionů korun. To je částka, kterou by ještě potřebovalo Ministerstvo kultury. Rozpočet navržený ministryní financí Alenou Schillerovou s ní ale nepočítá. Pokud by byl schválen předložený návrh rozpočtu, nemohly by organizace v resortu kultury pokračovat v rozjetých evropských projektech. Přišli bychom tak o evropské dotace. To by bylo trestuhodné!

Škrty by postihly nejen oblast živého umění, ale i památkovou péči a národní kulturní poklad. To nesmíme připustit.

Musíme už konečně odstranit nespravedlnost v odměňování zaměstnanců v kultuře. Uklízečka na finančním úřadě má dnes výrazně vyšší plat, než ta samá uklízečka v knihovně nebo v muzeu. Totéž se samozřejmě týká zaměstnanců na všech úrovních. A je to strašně nefér. 85 % zaměstnanců veřejných knihoven dnes nedosáhne na průměrný plat.

Tady nejde o hvězdy na červených kobercích. Jde o lidi, kteří se starají o vědění v každém regionu. Zaměstnanci v kultuře musí být odměňováni podle stejné tabulky, jako ostatní zaměstnanci veřejné správy!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout