Ing. Josef Suchánek

  • STAN
  • Olomoucký kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.05.2021 15:09:00

S podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně

S podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně

Historická budova Vlastivědného muzea v Olomouci má opravené všechny krovy, nové jsou také omítky, římsy, fasádní nátěr a některé truhlářské a kamenické prvky. Na investici za zhruba 32 miliónů korun se podílel i Olomoucký kraj.

 „Rekonstrukce střechy vlastivědného muzea v Olomouci, jehož zřizovatelem je naše hejtmanství, svědčí o tom, že s podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně. Těší mě, že jak samotná budova, tak i muzejní sbírky jsou připravené na novou návštěvnickou sezónu,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Stavební práce probíhaly na severním, západním i východním křídle budovy. Tesaři pracovali například i na střeše přiléhající k bývalému kostelu sv. Kláry. Původní krytinu řemeslníci částečně renovovali, zbytek vyměnili za novou.

„Přestože se jednalo o technicky velice rozsáhlý a náročný zásah do střech historické budovy, tak se nám podařilo zajistit plný a ničím nenarušený provoz našeho muzea. Samozřejmě až na pandemii koronaviru, která nás citelně zasáhla,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama