Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 9. 2017 19:53:00

Kdyby stát nebobtnal, bylo by na platy učitelů

Kdyby stát nebobtnal, bylo by na platy učitelů

Ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný na povel sociálních demokratů upravil makroekonomickou predikci, aby zvýšil odhad příjmů státního rozpočtu, a umožnil tak vládě přidat učitelům na platech.

 Kdyby současná agrosocialistická vláda nepřijala za dobu svého mandátu 30 tis. nových státních zaměstnanců, kteří stojí daňové poplatníky desítky miliard korun navíc, nemusel by ministr financí Pilný čarovat s čísly rozpočtu tak, aby mohli učitelé dostat konečně přidáno.

Kapitola školství navíc není v rámci státního rozpočtu "chudou příbuznou." Stačilo by, aby rostoucí výdaje této kapitoly končily u učitelů a nikoliv v nejrůznějších ideologických projektech typu ukvapené, nepřipravené a drahé plošné inkluze. Pak by učitelé mohli dostat přidáno a vyšší výběr daní z titulu vyššího ekonomického růstu mohl být využit na snížení schodku veřejných financí. Tak by se chovala nesocialistická, odpovědná vláda.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout