Josef Bernard

  • ČSSD
  • Plzeňský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.10.2019 21:08:00

Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje

Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje

Komentář na facebookovém profilu ke konfliktu v Sýrii

Usnesení rady ze dne 21.10.2019:

Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje

Ve středu večer 9. října zahájila turecká armáda útok na severu Sýrie, aby zničila kurdské milice, které byly páteří odporu proti teroristům z Islámského státu. Turečtí vojáci a jejich spojenci už mají na severu Sýrie na svědomí stovky obětí. Jmenovitě uvádíme političku Hevrin Chalafovou, která se stala symbolem krutosti současné invaze. Pětatřicetiletou Chalafovou přepadli v sobotu 12. října bandité ze Syrské národní armády, bojující na straně Turků, když jela se svým řidičem na silnici mezi Tal Abjád a Kámišlí. Vojáci oba vytáhli z vozu a brutálně zavraždili.

My, představitelé Plzeňského kraje, odsuzujeme tureckou agresi proti kurdskému obyvatelstvu! Ještě před nedávnem, kdy se Evropa i Amerika snažily bojovat proti jednotkám Islámského státu, nám byli kurdští bojovníci spolehlivým partnerem, a dnes takřka nečinně přihlížíme útoku obrovské vojenské přesily na jejich města i vesnice. Nespravedlnost bychom neměli přehlížet a promíjet nikomu, ani našemu partnerovi z NATO, Turecku.

Na důkaz solidarity s Kurdy vyvěsí představitelé Plzeňského kraje kurdskou vlajku v období od 22. 10. 2019 do 31. 10. 2019. Vyzýváme představitele ostatních krajů a obcí, aby se symbolicky k tomuto aktu přidali dle svého uvážení. Zároveň vyzýváme všechny zainteresované politické představitele České republiky k prosazování co nejúčinnějších opatření vůči Turecku, která povedou k zastavení bojových akcí a ke stažení tureckých vojsk z území Sýrie.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout