Se studií se už seznámili jak radní a zastupitelé, tak i zástupci veřejnosti při setkání v polovině července na radnici. Nyní bude na zastupitelstvu města, aby rozhodlo, co se má stát s bývalým vývozním pivovarem, jenž je od roku 2015 kulturní památkou.
„Představená vize je sympatická a ambiciózní, znamenala by významný rozvoj města v dosud opomíjeném prostoru za řekou. Zároveň si ale musíme přiznat, že investice v řádech miliard Kč překračuje možnosti města, a to finančně, organizačně i personálně. Bez významné pomoci dalších partnerů, ať třeba správců inženýrských sítí nebo strategického investora, nemá Žatec kapacitu pro zajištění tak náročného úkolu. Jen příprava totiž vyžaduje práci několikačlenného projekčního týmu, který momentálně k dispozici nemáme. Je to ale velká výzva a budeme hledat způsoby, jak lokalitu s bývalým Dreherovým pivovarem proměnit v rozvíjející se část města,“ řekl starosta Žatce Radim Laibl.
Součástí kompletního dokumentu je také ekonomická analýza zpracovaná ve variantním řešení pro přehlednost náročnosti celého projektu v nadcházejících letech. Studii si město objednalo, aby získalo ucelený přehled o Dreherově pivovaru a jeho potenciálu pro rozvoj města. „Díky tomu nyní víme, co přesně máme, v jakém je to stavu a jaké jsou případné možnosti,“ stručně shrnula význam architektonicko-urbanistického návrhu vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková. Studie vznikla za finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj.
Rozvoj lokality

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV